Hana Matějková


Hana Matějková je naše úspěšná absolventka. Jaký je její příběh? Položili jsme jí několik otázek.

Jak dlouho se věnujete interiérovému designu profesionálně?
V říjnu 2018 to budou 4 roky, co jsem si byla pro živnostenský list.

Kdy a jak Vaše kariéra začala?
Tak jako mnoho jiných žen jsem si na mateřské dovolené uvědomila, že chci žít svůj život tak, aby moje práce přinášela konkrétní výsledky, bavila mě, byla přínosná pro lidi a potažmo celou společnost. Cítila jsem, že se potřebuji v zaměstnání posunout a naplnit své poslání, myšlenku, kterou jsem již nějakou dobu měla v hlavě. Dodělala jsem si vzdělání formou akreditovaného rekvalifikačního kurzu a pustila se do práce. Neméně důležité, vedle školy, jsou podle mě cenné zkušenosti – úspěchy i neúspěchy nasbírané po dobu praxe. To si musí každý zkusit sám :-).

Co Vám studium na design škole Intermezzo přineslo?
Na design škole Intermezzo jsem prošla několika kurzy, mezi které patří například homestaging. Ten nám v našem týmu umožňuje přípravu nemovitostí k prodeji nebo k pronájmu tak, aby byl pro kupujícího atraktivní. Velmi úzce totiž spolupracujeme s oborem reailtním, který je interiérovému designu velmi blízký.

Jak nahlížíte na úroveň interiérového designu v České republice?
Moc se mi líbí stoupající kvalita interiérů a klesající nevědomost ve společnosti, že je potřeba kultivovat prostředí, ve kterém bydlíme nebo pracujeme. A to je moc dobře, protože si zasloužíme nežít blbě. Na druhou stranu, je pořád kam směřovat, a to jak v oblasti interiérů, tak exteriérů a urbanismu obecně.

Jaký zajímavý projekt máte nyní na stole?
Zajímavým projektem byly low-costové interiéry pardubického podnikatelského inkubátoru P-PINK, nebo právě dokončený návrh rodinného domu u Hradce Králové. Na dalších momentálně pracujeme – další rodinné domy – návrhy i realizace, a z nerezidenčních můžu jmenovat např. ambulanci psychiatrie.

Jaký je Váš klíč k úspěchu? Co byste doporučila studentům, kteří plánují svoje studio založit?
Nováčkům bych doporučila hlavně zjistit, jestli máte podnikatelské schopnosti, protože navrhováním interiérů se budete ve své praxi zabývat zhruba z 30%, a na to máte talent, školu a nasbíráte zkušenosti. Zbytek je administrativa a účetnictví, daně, emaily, starost o sociální sítě, kurzy, focení realizací, schůzky, komunikace s klienty, dodavateli, vyjednávání, práce projektového manažera pro přípravu realizace, práce personalisty v případě potřeby nějakého kolegy nebo kolegyně a další činnosti. Nezjistíte to jinak, než metodou pokus – omyl, takže přeji hodně úspěchů!

Kontakt:

+420 606 666 058 
hana@interierovy-design.cz
http://interierovy-design.cz/
https://www.facebook.com/pg/interierovydesign.cz/
https://www.instagram.com/hana.matejkova/